Netbis s.r.o., Železničné modelárstvo

Železničné modelárstvo

Úvod

Naša spoločnosť vznikla 4.1.2019, ako IT spoločnosť pre firmy aj domácich klientov. Keďže modelárstvo, hlavne to železničné, ma drží už viac ako 30 rokov, tak som sa rozhodol to rozšíriť aj o ponuku produktov a služieb aj práve pre železničných modelárov.  Skalní fanúšikovia už určite poznajú moju modelársku stránku s fórom, ktorá funguje už niekoľko rokov. 

Ako prvú službu sme sa rozhodli poskytovať služby patinovania, či už kúpených alebo vlastnoručne postavených modelov. Patina sa stáva dosť populárna hlavne v zahraničí, ale aj ku nám tento trend už prichádza. Modelári totiž väčšinou chcú robiť podľa skutočnosti, takže “špinavé” vlaky by nemali chýbať na žiadnom koľajisku. 

Momentálne sme patinovanie rozšírili aj o ponuku stavby vlastných modelov, či už plastikových, fotoleptaných (pájkovaním, nie lepením), kartónových, odliatkov a podobne. Máte sa na čo tešiť, aj my sa tešíme na Vaše modely. Taktiež sme začali s výrobou modelov a doplnkov pomocou 3D tlače z rezinu.

V budúcnosti chceme rozšíriť ponuku aj elektroniku, respektíve o elektronické doplnky na koľajiská a diorámy, ovládače, automatizáciu koľajísk a podobne. Neskôr plánujeme aj prestavby modelov, ako aj zákazkovú výrobu, ale to je hudba budúcnosti. Všetko samozrejme závisí od dopytu a ohlasov modelárov. 

Želám Vám pevnú ruku pri modelovaní a teším sa na prípadnú spoluprácu s Vami. 

Marek Duda, konateľ Netbis s.r.o.